Sokolov: Premiéra filmu MARS

Mars

Premiéra filmu MARS / beseda s režisérem / Elektrický oslík

Začátek akce
Konec akce
Místo
4K 3D Kino Alfa Sokolov
Adresa
Heyrovského 1812​ 356 01 Sokolov​
Telefon
359 808 702

V kině Alfa přivítáme režiséra Benjamina Tučka!

Třetí říjnový pátek bude v sokolovském kině opět slavnostní. Plánovanou premiéru české komedie Mars doprovodí i samotný režisér a scénárista Benjamin Tuček. Jako třešnička na dortu vystoupí o patro níž v Music clubu Alfa zábavná zábavová kapela Elektrický oslík…

Snímek Mars není jen další česká komedie, je to tak trochu sci-fi a ještě k tomu festivalový snímek. Co je na něm ale nejzajímavější, je fakt, že se natáčel na vědecké základně v Utahu, kde jsou simulovány podmínky planety Mars. A 13-ti členný tým Bena Tučka se tak zapsal jako první, kdo v Mars Desert Research Station realizoval filmové natáčení. Tuto šanci dostali díky soutěži, kterou samotná základna vyhlašuje. Mezi všemi geologickými a psychologickými týmy byli totiž jediní, jejichž mise měla za úkol natočit zde film. Dle slov pana Tučka to nebyl zrovna lehký úkol už proto, že filmařský štáb představoval jen šest lidí a pracoval se sedmi herci. 

Film samotný je především o mezilidských vztazích – mezi lidmi s různými zájmy, cíli a povahou, kteří spolu najednou musí trávit veškerý čas v malém prostoru za nehostinných podmínek. A to už připomíná český kinematorepertoár poněkud více. Tak jako tak doporučujeme na premiéru tohoto snímku dorazit zvlášť proto, že ho přijede představit samotný režisér. Benjamin Tuček, též scénárista a spisovatel, má na svém kontě řadu dokumentárních filmů i úspěšných celovečerních děl jako je například Protektor, Děvčátko nebo ze seriálů oblíbený Kancelář Blaník.

19. října se ale nebude v Alfě jen promítat. Po skončení filmu se přesouvá zábava do kinokavárny, kde zahraje doktorská kapela Elektrický Oslík. Kluci z Oslíka hrají covery známých rockových i popových písniček a na pódiu to umí rozjet. Jejich koncert určitě nenechá návštěvníky sedět klidně na židlích, proto doporučujeme nazout taneční boty.

Fotogalerie