Sokolovský psí den

Sokolovský psí den
Začátek akce
Konec akce

Živé Sokolovsko a Městský dům kultury Sokolov Vás zvou na 2. ročník Sokolovského psího dne. Čeká Vás voříškiáda - soutěž pro křížené pejsky a pejsky bez PP a také možnost vyzkoušet s Vaším psím parťákem coursingové běhy.

Místo
Areál lesoparku Bohamia
Telefon
359808729
GPS
50.1837000N, 12.6506925E

Vořískiáda: soutěž pro křížené pejsky a pejsky bez PP, vořískiáda je složená ze 4 soutěží, účast dle výběru. Soutěže:
1. Nejkrásnější voříšek - předvedení pejska v kruhu před porotou
2. Volná disciplína - předvedení před porotou, meze vašim fantaziím neklademe - zda předvedete výcvik pejska, dogdancing, agility, hranou scénku,... oceňujeme především originalitu.
3. Překážková dráha - překonání připravené dráhy ( může obsahovat prvky agility, ale nejedná se o klasickou agility dráhu). Porota oceňuje jak rychlost překonání dráhy, tak způsob jejího překonání. Dráha bude přizpůsobena dle velikosti pejsků.
4. Nejkrásnější pár - soutěž pro sladěnost psa a jeho pána a vzájemný soulad (jsou povoleny oblečky, hrané scénky). Porota oceňuje originalitu a vtipnost.

Cena za první přihlášenou soutěž 100,- , za každou další 50,- (ve startovném upomínkový předmět, diplom pro každého účastníka, věcné ceny pro výherce, medaile nebo pohár).

Coursing - možnost vyzkoušet s Vaším psím parťákem coursingové běhy (simulace lovu zajíce - pes honí střapec tažený navijákem).
Každý pes má v ceně cca 3 běhy. Bez omezení, pro jakékoli rasy i věkové kategorie. Pes běhá na otevřeném prostranství, pokud si nejste jisti přivoláním či snášenlivostí s ostatními psy, prosíme, aby měl pes náhubek.
Startovné 150,- při platbě předem, 200,- na místě.

Ukázky a představení psích aktivit - sportovní kynologie, agility, dogdancing, dogfrisbee, canicross, dogtrek, a mnoho dalších.

Místo konání: Lesopark Bohemia Sokolov
Kdy: registrace od 9:00 hod., coursing od 10:00 hod., voříškiáda od 11:00 hod. Přesný program bude doplněn.

Veškeré informace budou postupně doplňovány, sledujte událost na FB.